Ana sayfa Kısmet Duaları Hayırlı Kısmet İçin Dua

Hayırlı Kısmet İçin Dua

50
0

Hayırlı Kısmet İçin Dua

Hayirli Kismet Icin Dua 1024x1024 - Hayırlı Kısmet İçin Dua
Hayırlı Kısmet İçin Dua

Dini inanışlara göre yapılması istenen İslami evlilik yaşamında eşlerin birbirine karşı saygı ve sevgi göstermesi oldukça önemlidir. Bu nedenle hayırlı kısmet için dua kısmeti kapalı olan veya bağlı olduğu düşünülen kişilerin hayırlı evlilik yapabilmesi için okunabilir.

Peygamber Efendimizin de sünnetlerinden biri olan evlilik hem kendimizi haramdan sakınma hem de dini hayatımızı en güzel şekilde yaşayabilme imkânı sunan en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bunu örneklendirebileceğimiz en güzel hadisi şerif ise şöyledir: Kim evlenirse imanının yarısını tamamlamış olur, diğer yarısı için ise Allah’ tan korkması gerekir.

Bilindiği üzere günümüzde yapılan kimi evlilikler aileler aracılığı ile görücü usulü yapılırken kimisi de tarafların birbirini tanıması ve sevmesi üzerine yapılmaktadır. Her iki evlilikte de ama özellikle tarafların birbirini tanıması ve sevmesi üzerine kurulan evliliklerde karşı tarafın hayırlı bir kısmet olup olmadığını bilmek pek mümkün değildir. Hayırlı bir evlilik yapmak isteyen kişiler şu duayı okuyabilir:

Bir kadın dört farklı sebepten biri için nikâhlanır: Malı, nesebi, güzelliği ve dindarlığı. Sen dindar olanı seçmelisin ki hayır ve bereket göresin.

Hayırlı Bir Kısmet İçin Dua Nasıl Yapılmalıdır?

Hayirli Bir Kismet Icin Dua Nasil Yapilmalidir 1024x1024 - Hayırlı Kısmet İçin Dua
Hayırlı Kısmet İçin Dua

Bekarlığa son vermek isteyerek gönüllerine evliliği yerleştirmiş olan kişiler, hayırlı kısmet için dua önerilerinden biri olan gece teheccüd namazını kılmalı ve sonra dua etmelidirler. Faziletli olan budur. Allah’ a karşı gerekli her şey iyi niyetle yapılıp Peygamber Efendimiz’ e salavat getirdikten sonra duaya başlamak en uygun olanıdır.

Her duada olduğu gibi bu duada da en önemli şey içten ve samimi olmaktır. Dua gönülden gelerek okunmalıdır. Gerçekten kalbi bir şekilde ve hatta gerekirse ağlayarak dua etmek gerekir. Yüce Allah’ ım bu kişi benim için hayırlısıysa eşim olsun, değilse bizi birbirimizden soğut ya rabbim şeklinde dua etmek örnek bir dua şekli olarak gösterilebilir.

Okumalısın  Kısmet Duası

Devamlı ve düzenli edilen bu dualarda kısmetin hayırlı olup olmadığını Rabbim en doğrusunu bilir şeklinde tevekkül ederek Allah’ a bırakın. Ayrıca dua edilirken yüzün kıbleye dönük olması da önemli noktalardan bir tanesidir.

Bunların yanı sıra hayırlı bir evlilik yapmak için yapılması tavsiye edilen şeylerden bir tanesi de 2 rekât namaz kıldıktan hemen sonra hayırlı bir kısmet için dua edilmesidir. 7 defa Fatiha suresi, 7 defa İhlas suresi, 7 defa Felak suresi, 7 defa Nas suresi ve 1 defa da Ayet-el Kürsü okunduktan sonra ‘’Yüce Rabbim kalbimden geçenleri en iyi sen bilirsin. Hem yüreğimi hem de ellerimi yalnızca sana açıyorum. Ne olur Allah’ ım hem yüreğime merhamet et hem de kalbime mutluluk esintileri üfle. Rabbim! Biz aciz kullarına her nimetten sınırsızca veren ve yüce merhametin aracılığı ile indirmiş olduğun Fatiha ve İhlas surelerinin içeriğindeki sonsuz feyzinden ve bunların anlam hazinesinden medet umarak ve sana sığınarak senden duamı kabul etmeni istiyorum. Kısmetimi açmanı ve hakkımda hayırlı bir evlilik nasip etmeni niyaz ediyorum.’’ şeklinde dua edilebilir.

Müslümanların bayramı olarak kabul edilen mübarek cuma gününde hem ibadetler hem de önemli olayların gerçekleşir. Bugün öyle bir gündür bu vakit öyle bir vakittir ki bu vakte kadar düşen duaların hiçbiri geri çevrilmez.

Bu nedenle hayırlı bir kısmet için dua edilmesi halinde Allahu Teala’ nın da izni ile kişinin muradına ermesi sağlanabilir. Cuma günü abdest aldıktan sonra 2 rekât tövbe namazı kılmalı ve 18 kez Cuma suresi okunmalıdır. Bu hayırlı bir evlilik için önerilen yöntemlerden biridir.

Hayırlı Bir Kısmet İçin Okunan En Tesirli Dualar

Hayirli Bir Kismet Icin Okunan En Tesirli Dualar 1024x1024 - Hayırlı Kısmet İçin Dua
Hayırlı Kısmet İçin Dua

Öncelikle güzel bir gusül abdestinin hemen ardından Allah rızası için 6 rekât namaz kılmalısınız. Allah’ a hamt ederek Peygamber Efendimiz’ e salavat getirdikten sonra 7 Kez Seyyidü’l İstiğfar Duası okunmasının ardından Taha suresinin ilk 12 Ayeti 21 kez okunur.

Okumalısın  Kader Açma Duası

Bunların sonucunda yeniden salavat getirilir ve kalpten geçen şey samimi bir şekilde dile getirilir. 7 gün boyunca beş vakit namazın bitiminde 7 kez Seyyidü’ l İstiğfar Duası okunur ve Taha suresinin ilk 12 ayeti 21 kez okunarak salavat getirilir. Hayırlı bir kısmet için dua şekillerinden en etkili olanlardan biri Taha Suresi ile yapılandır.

Şunu da belirtelim ki Taha suresinin 21 kez okunması ile kısmeti kapanan kız evladına kısmet çıkar. Devamlı Taha suresini okuyan kişiler için mümine Ensar ve muhacirin sevabı kadar fazileti olduğu bilinir. Hayırlı bir evlilik yapabilmek için önerilen şeylerden bir tanesi de Furkan suresinin 74. ayetinin devamlı olarak okunmasıdır. Bu uygulama hayırlı bir evlilik yolunda emin adımlar ile yürümenizi sağlayacaktır.

Erkek Arkadaşıma Muhabbet Büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments