Ana sayfa Kısmet Duaları Kader Açma Duası

Kader Açma Duası

29
0

Kader Açma Duası

Kader Acma Duasi 1024x1024 - Kader Açma Duası
Kader Açma Duası

Kader açmak için okunacak dua sayısı çok fazladır. Günümüzde pek çok insan kaderini açmak için bu tarz dualara başvurup, isteklerini Allah’a karşı dile getirmektedir. Gerek Kuran-ı Kerim’de gerekse hadislerde bu tarz kader açma duaları oldukça fazladır.

Yani kader açma duası okumak ve isteklerinizi Allah’a karşı dile getirmenin hiçbir sakıncası yoktur. Bazı kader açma duaları kişinin yüzüne karşı veya suya okunur. Bazı kader açma duaları ise bizzat kişinin kendisi tarafından okunmalıdır.

Kader Açma Duası Neden Okunur?

Bazı insanlar kaderinin kapandığını ve hayatının hayırlı bir sonu olmadığını düşünür. İşte bu zamanlar kişi kendi kaderini veya bir başkasının kaderini açmak istiyorsa kader açma duası okur ve isteklerini Allah’a karşı dile getirir.

Kader açma duası okumak yerine büyü yapmak oldukça kötü bir seçenektir. Hem kendi hayatınızı hem de kaderini açmak istediğiniz kişinin hayatını daha da kötü hale sokabilirsiniz. Bu yüzden her sorunda mutlaka dualara başvurmalısınız.

Kader Açma Duası Ne İşe Yarar?

Kader açma duası okumanın vereceği sonuçlar şunlardır;

  • Kendi kaderinizi açmak istiyorsanız bu duaları okuyabilirsiniz.
  • Bir başkasının kaderini açmak istiyorsanız bu duaları okuyabilirsiniz.
  • Kapalı olan kaderiniz açılacak ve daha mutlu bir hayat sürdürmenizi sağlayacak.

Bunlar gibi sonuç almak istiyorsanız sizler de kader açma duası okuyabilirsiniz.

Kader Açma Duaları Nelerdir?

Bir sürü kader açma duası vardır. Bunlardan bazıları kişinin kendisi tarafından bazılarıysa başkası tarafından okunabilmektir.

  • Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru

Türkçesi: Allah’ım bana indireceğin her hayra muhtacım.

Okumalısın  Kısmet Duası

Bu duayı kaderinin açılmasını isteyen kişi okumalıdır. Her cuma günü, cuma vaktinden önce abdest alıp, daha sonra 2 rekat tövbe namazı kılıp ardından da bu duayı okumalıdır.

  • İnna Fetahna Leke fethan mübina (mübinen). Li yagfire lekallahü ma tekaddeme min zenbike ve ma teahhare ve yutimme ni’metehu aleyke ve yehdiyeke sıratan mustekima (mustekimen).

Türkçesi: Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik. Ta ki Allah, senin geçmiş ve gelecek günahlarını bağışlasın, sana olan nimetini tamamlasın, seni doğru yola iletsin ve Allah sana, şanlı bir zaferle yardım etsin.

Bu dua diğerine göre daha fazla okunması gerekmektedir. Bu duayı temiz bir bardakta suya karşı 101 defa okumalısınız. Bu suya 21 gün boyunda bu duayı okuyup üflemelisiniz. Okuyacağınız su, hep aynı su ve aynı bardak olmalıdır.

Evlenmek İçin Kader Açma Duası

Evlenmek Icin Kader Acma Duasi 1024x1024 - Kader Açma Duası
Kader Açma Duası

Evlilik her bekar kadının veya erkeğin en büyük hayalidir. Her ne kadar daha çok kadınlar istiyor gibi görünse de, erkekler de sevdiği kadınla evlenip, mutlu, huzurlu bir yuva kurmak istemektedir. Bazı kadınlar veya erkekler diğer insanlar gibi kolay bir şekilde eşlerini bulup yuvalarını kuramazlar. Bu da onların kaderlerinin kapalı olduğunu düşündürür.

İslam dininde her şeyin çözümü olduğu gibi bununda bir çözümü tabii ki vardır. Kaderinin kapalı olduğunu düşünen kişiler kader açma duası okuyarak kaderlerini açabilir ve onlar da diğerleri gibi sevdikleri eşleriyle mutlu, huzurlu bir yuva kurabilirler. Bekarlık zamanlarından kurtulup bir aile kurmak isteyen kişiler bu duaları okuyabilirler.

Hayırlı bir kısmet bulup yuva kurmak isteyen kişiler, 2 rekat namaz sonrası 7 defa fatiha, 7 defa ihlas, 7 defa felak, 7 defa nas ve 1 defa ayet-el kürsü okumalıdır. Bu dualardan sonra ise ellerini allah’a açıp;

  • ”Allah’ım! içimden geçenleri bir tek sen bilirsin, Hem ellerimi hem de yüreğimi sana açtım. Ne olur Allah’ım hem yüreğime merhamet et hem de kalbime mutluluk esintileri nasip et Allah’ım! Kullarına her türlü nimetten sınırsızca veren yüce merhametin iltica yaparak, indirmiş olduğun Fatiha suresi ve ihlas suresinin sonsuz feyzinden ve bunların anlamlarından medet umarak ve sana sığınarak duamın kabulünü diliyorum. Kaderimi açmasını ve hakkımda hayırlı olan evlilik için bana bir yol açmanı niyaz ediyorum.” denilerek dua sonlandırılır.
Okumalısın  Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

Bu duayı düzenli olarak her gün okumak duanın etkisini ve hızını arttıracaktır. Ayrıca bu duayı ederken inançlı olmanız ve gerçekten istiyor olmanızda duanın etkisini ve hızını arttıran büyük etkenlerdendir. Bu duayı okuyup hayırlı bir kısmet bulup evlenmiş birçok insan vardır.

Erkeğe Yapılan Muhabbet Duası yazımızı da okuyabilirsiniz.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments