Ana sayfa Kısmet Duaları Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

49
0

Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

Kismetin Acilmasi Icin Okunacak Dua 1024x1024 - Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua
Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

Aile kurmak, dinimiz açısından hikmetli ve önemli olmakla beraber sosyal ve toplumsal yapının gelişmesi ve korunması nedeniyle de bireyler için yeri hep ayrıdır. Bu sebeple evlilik dönemine eriştiğini düşünen kadın ve erkekler; hayırlı ve salih bir insanla evlenmek için öncelikle duaya başvururlar. Kısmetin açılması için okunacak dua, mutlu bir yuva kurmak isteyen herkesin mutlaka okuması gereken duadır.

İslam dini evlilik ve aile konusuna gösterdiği titizliği ve önemi, evlenmek isteyenlerin okuyabileceği dualara yer vererek bir kez daha kanıtlamıştır. O zaman hep birlikte tamamen İslam dininin gerektirdiği esaslara dayanarak hayırlı bir kısmetle evlenmek isteyenlerin okuyacağı dualara bakalım.

Bekarlar İçin En Etkili Dua

Şimdi size kısmetin açılması için okunacak dua dediğinizde ilk önce okumanız gereken duayı vereceğim. Bu dua aynı zamanda bir ayettir. Tüm müslümanların bildiği gibi Kuran-ı Kerim ayetlerinden daha etkili daha özel dua yoktur.

Okunuşu:

 • Festebşirû bi bey’ıkumullezî bâya’tum bihî, ve zâlike huvel fevzul azîm.

Anlamı:

 • halde Onunla yapmış olduğunuz alışverişinizden dolayı sevinin. İşte bu, (gerçekten) büyük kazançtır.

Yukarıda yazılı olan ayeti hayırlı bir kısmet çıkana kadar günde 66 defa okumalısınız. Her gün sabah namazının ardından 70 defa okunmanız çok daha iyi olacaktır.

Kısmetin Açılması İçin Okunacak Zikirler

Hayırlı kısmet için günlük çekilmesinin çok faydalı olacağı zikirler de vardır. Evlenmek isteyen bekarların çekeceği bu zikirler Esma’ül Hüsna içerisindedir.

Okumalısın  En Etkili Kısmet Açma Duası

Zikirler şunlardır:

  • Ya Fettah
  • Ya Habir
  • Ya Vedud

Yukarıda belirttiğim zikirleri 5 vakit farz namazlardan sonra her birini 99 defa zikretmelisiniz. Allah’ ın izniyle isteğinize kavuşana kadar her gün bu zikirlere devam etmeniz oldukça önemlidir. Siz de biliyorsunuz ki her şeyin başı duadır, zikirdir.

Peygamberimizin Söylediği Kısmet Açma Duaları

Kısmet açılması için dua olarak bildiğimiz yukarıdaki duadan farklı Peygamber efendimizin belirttiği farklı dualar da vardır. İlk söylediğim duayı bilinen sayılarda okuduktan sonra duanın sırrına inanan tüm Müslümanlar bu duaları da okuyabilir. Bundan sonra yazacağım dualar için herhangi bir sıra gözetmenize gerek yoktur.

Okunuşu:

 • Rabbena heb lenâ in ezvâcinâ ve zürriyâtina gurrete egyunin vec’alnâ lilmüttegîn.

Anlamı:

 • Rabbimiz bize göz aydınlığı olacak eşler ve zürriyet nasip et. Ve bizi takva sahiplerine yol gösterici kıl.

Okunuşu:

 • Elhamdulillahi rabbil alemin. Ve salatü ve selamü alâ Rasûlina Muhammedin ve âlihi ve sahbihi ecmaîn.

Anlamı:

 • Hamd alemlerin Rabbine mahsustur. Salat ve selam Rasúlümüz Muhammed Mustafaya ( Sallallahu aleyhi ve sellem) onun ailesine ve yaranlarınadır.

Okunuşu:

 • ” Vellezine yegûlüne Rabbena heb lena min ezvacina ve zürriyetina kurrate a’ yüniv vecalna lil müttkiyne imama.”

Anlamı:

 • ” Ve onlar ki , Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları nasip et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler.”

Kısmetin Açılması İçin Okunacak Salavatlar

Bir alt baslik ekleyin 1024x1024 - Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua
Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua

Kısmetin açılması için okunacak dua dediğimizde salavatlarımızı da unutmamak gerekir. Salavatlar bizim sadece kısmet için değil hayatımızda her alanda dilimizde olan en içten dualarımızdır. Sınav stresimizde, hallolmayan işlerimizde, yolumuzu kaybettiğimizde, ruhumuz daraldığında ve şuan konumuz olan kısmet açılmasında bizi yalnız bırakmayan yüreğimize su serpen cümlelerdir, salavatlar.

Siz de biliyorsunuz ki Peygamber Efendimiz salavatlara hayatında ayrı bir önem vermiştir. Bunun içindir ki biz de hayatımızdaki en önemli konulardan birisi olan evlilik muhabbeti için salavatlara başvurmalıyız. Tüm içtenliğimizle ellerimizi semaya açarak salavatımızı çekelim.

 • ” Allahümme salli ala seyyidina muhammedin salaten tehullu biha ukdeti ve tüferricu biha kurbeti ve tekzi biha haceti ve ala alihi ve sahbihi ve sellim.”
Okumalısın  Nasıl Evlenilir Dua
Özellikle Cuma Günü Okunması Gereken Dua

Kısmetin açılması ve hayırlı bir evlilik yapmak için cuma günü 2 rekât namaz kıldıktan sonra Cuma suresini 18 defa okumalısınız. Bundan üçün katları olacak şekilde şu duayı okumanız size kıstenizin açılması konusunda iyi gelecektir: ” Rabbi min lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru.” Anlamı ise şöyledir: Rabbim bana vereceğin her hayra muhtacım.

En Çok Yapılan Muhabbet Büyüsü yazımızı da okuyabilirsiniz.

votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments